خدمات گرافیکی

طراحی لوگو، آرم و نشانه

شاید از خود بپرسید که لوگو چیست و چه مزیت‌هایی دارد. لوگو در واقع به معنی آرم و نشانه است که برای نمایش یک برند، شرکت یا مجموعه‌ای به کار می‌رود. می‌توان گفت که ساخت لوگو به روش خلاقانه تعامل با مشتریان را تضمین می‌کند و در مقابل با سایر رقبا باعث سبقت از آن‌ها می‌شود. در حقیقت لوگو یا آرم در یک نگاه باید اطلاعات  مورد نظر را به مشتری منتقل کند. از بعد دیگر، طراحی لوگو حرفه‌ای و موفق باعث می‌شود تا ذهن مشتری در همان نگاه اول جذب برند شما شود و هویت محصول یا خدمات شما را درک کند. در واقع لوگو هنگامی موفق است که محصولات یا خدمات شما را از رقبایتان تفکیک کند و مخاطبان شما را به شکل آهن‌ربایی به سمت خود جذب کنند. قرار گرفتن برند در قالب تصویری در ذهن قابل فراموشی نیست، پس اگر قصد دارید برند شما همیشه در ذهن‌ها بماند، باید لوگویی حرفه‌ای داشته باشید.

به طور کلی هر لوگو، آرم یا نشانه تصویری مفهومی را به بیننده ارائه می‌دهد و موضوع خاصی را به او القا می‌کند. لوگو عملکرد اصلی و موضوع فعالیت یک شرکت یا موسسه را با استفاده از المان‌های طراحی‌شده به شکلی دقیق و هنرمندانه از طریق ایجاد تصاویری واقع‌گرایانه یا غیرواقعی و استعاری به نمایش می‌گذارد.

مسلماً سازمان‌های معتبر، کارخانجات مطرح، و شرکت‌های بزرگ دارای شخصیت و عنوان خاصی هستند که فعالیت و عملکرد خود را در قالب یک علامت تجاری با عنوان لوگو، آرم یا نشانه به معرض نمایش می‌گذارند. علامت تجاری یک محصول یا شرکت در واقع چکیده‌ای از مفهوم بصری آن محصول یا مجموعه را نمایش می‌دهد که در طول زمان قابلیت بازسازی و اصلاح نیز دارد. باید توجه داشت که برخی از لوگوها به دلیل نوع خاص طراحی یا رنگ‌بندی منحصر به فردشان، در بلندمدت دیگر به سختی می‌توان آن‌ها را فراموش کرد.

پیشنهاد می‌شود که در اولین قدم برای فعالیت شرکت یا موسسه خود یک لوگوی خلاقانه و حرفه‌ای تهیه کنید.

در مجموع لوگوی طراحی‌شده باید علاوه بر اینکه معرف نوع فعالیت شرکت یا موسسه شما باشد، جذاب بوده و بتواند هدف و پیام تجاری برند شما را به مشتریان و مخاطبان‌تان انتقال دهد.

طراحی پوستر، بنر و کاتالوگ

بنر و پوستر در واقع یک اعلان گرافیکی است که می‌تواند شامل متن، تصویر، و طرح‌های مختلفی باشد که معمولاً جهت انتقال اطلاعات به مخاطبان مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل، پوستر و بنر توانسته‌اند در صنعت تبلیغات نقش موثر و به سزایی را ایفا کنند.

در حقیقت می‌توان گفت که اهداف پوسترها چند منظوره است، زیرا از پوسترها می‌توان علاوه بر استفاده در امور اطلاع رسانی و آموزشی برای تکثیر آثار ارزش‌مند بزرگان نقاشی و سایر هنرمندان نیز استفاده کرد. در حقیقت یک پوستر می‌تواند برای تبلیغات باشد یا برای تکثیر یک اثر هنری و با هدف اقتصادی و فرهنگی به منظور فروش ارزان قیمت مورد استفاده قرار گیرد.

به طور کلی هدف پوستر و بنر اعلان به مخاطب است. ولی اگر بخواهیم مرزی بین این دو مشخص کنیم، می‌توان گفت که بیشتر پوستر در حالت عمودی مورد استفاده قرار می‌گیرد، ولی بنر حالت افقی و بزرگتری دارد. از نظر جنس هم معمولا بنر ترکیبی از پارچه و پلاستیک است، ولی پوستر‌های تبلیغاتی معمولا از جنس کاغذ و مقوا هستند. به همین دلیل، ماندگاری بنرهای تبلیغاتی به مراتب بیشتر از پوسترها است.

طراحی بنر مناسبتی

همان طور که از نام بنرهای مناسبتی پیدا است، بنرهای مناسبتی به منظور اعلان و اطلاع از وقایعی خاص و ویژه است که اتفاق افتاده‌است یا خواهد افتاد. در بین انواع بنرهای موجود در اینترنت، این بنرها برای اعلان‌های عمومی هم‌چون مناسبت‌های‌مذهبی (مانند ولادت‌ها، شهادت‌ها، وفات، اعیاد، ایام محرم، و…) ، مناسبت‌های ملی (مانند شب یلدا، نوروز، جشن سده، سیزده بدر، چهارشنبه‌سوری، مهرگان، جشن فروردین‌گان، جشن خردادگان، جشن اردیبهشت‌گان، جشن اسفندگان، جشن تیرگان، نوروز انهار، و…)، تبریک‌ها، تسلیت‌ها، و… می‌توان با استفاده از بنرهای مناسبتی در اسلایدشوها و جایگاه‌های تبلیغاتی وب‌سایت‌ها نسبت به اعلان آن‌ها اقدام کرد. این گونه بنرها برای مناسب‌های گوناگونی قابل استفاده هستند و می‌توانند دارای تنوع و رنگ‌بندی متنوعی باشند.

طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت یکی از مهم‌ترین ابزارهای مکمل در تبلیغات و بازاریابی محسوب می‌شود. برای این که بتوانید با هم‌صنف‌های خود رقابت سالمی داشته باشید، باید توجه زیادی روی طراحی و چاپ کارت ویزیت خود داشته باشید. توجه داشته باشید که طراحی کارت ویزیت باید آن قدر شیک، مدرن و در عین حال ساده باشد که وقتی در کنار کارت ویزیت رقبای هم صنف شما قرار می‌گیرد، برتری محسوسی داشته باشد.

طراحی سربرگ و پاکت

سربرگ‌ها کاغذهایی هستند که برای نامه‌نگاری رسمی بین اشخاص حقوقی و حتی حقیقی (که نیاز به جنبۀ رسمی آن دارند) استفاده می‌شود. سربرگ‌ها ضمن هویت بخشیدن به مکاتبات، به آن‌ها اعتبار می‌بخشند و اصالت متن را به خواننده منتقل می‌کنند. به همین دلیل، اکثر افراد در صنوف مختلفی مانند پزشکان و مهندسان، به عنوان ابزاری ضروری به آن نگاه می‌کنند. سربرگ‌ها معمولاً در اندازۀ کاغذهای A4 یا A5 مورد استفاده قرار می‌گیرند و کمتر مشاهده شده‌است که در اندازه‌هایی غیر از این دو مورد چاپ و استفاده شوند. لازم به ذکر است که هر سربرگ دارای لوگو و آرم شرکت یا مؤسسه مربوطه است و جزو اوراق مهم و رسمی به شمار می‌رود.

طراحی اسلایدشو برای وب‌سایت‌ها

اسلایدشو مجموعه‌ای از تصاویر، متون و المان‌ها است که انتقال یک پیام ویژه و خاص را به مخاطبان و کاربران بر عهده دارد. این اسلایدشوها به صورت چرخشی و بعضاً دارای افکت، جهت جلب نظر مشتریان و مخاطبان سایت مورد استفاده قرار می‌گیرند. اکثر اسلایدشوها معمولاً در بالای صفحه اصلی وب‌سایت‌ها قرار می‌گیرند و دارای زمینۀ گرافیکی مناسب جهت رساندن پیام‌های خاص و ویژه برای کاربران است. مسلماً طرح‌های واضح و روشن به همراه جلوه‌های خاص و تأثیرگذار می‌تواند تأثیر زیادی در جذب مخاطب داشته باشد و مدیر سایت از این طریق به اهداف مشخص‌شده خود جهت ارائه محصولات یا خدمات ویژه دست یابد.

بر همین اساس، رعایت اصول گرافیکی، رنگ‌بندی و انتخاب عکس مناسب برای این کار نیازمند دقت زیاد است که تنها از عهده افراد ماهر و باتجربه در این حیطه بر می‌آید. شرکت میانا وب این نوید را به شما می‌دهد که با تجربۀ بالای خود بتواند شما را در ارائه هر چه بهتر محصولات و خدمات مدنظر در بخش طراحی اسلایدشو وب‌سایت یاری کند تا شما بتوانید به اهداف مورد نظر خود با سرعت بیشتری دست پیدا کنید.

طراحی گواهی نامه

گواهی‌نامه برگه‌هایی هستند که معمولاً نماد گذراندن موفقیت‌آمیز در یک دورۀ خاص یا قبولی در یک آزمون نهایی را نشان می‌دهد که به شرکت‌کنندگان در دوره یا همایش اهدا می‌شود. این برگه‌ها عموماً دارای نام، عکس، مشخصات فردی، نام دوره، تاریخ و شماره هستند که به امضای مدیر یا مسئول مجموعه می‌رسد و اعتبار کسب می‌کند.

این گواهی‌نامه‌ها سند رسمی هستند که برگزارکنندگان به منظور تاییدیه آموزشی و فنی به شرکت‌کنندگان ارائه می‌دهند. هم‌چنین تقدیر از کارمندان، همکاران، دانش آموزان، دانش‌جویان، مهمانان، شرکت‌ها، سازمان‌ها یا مشتریان ویژه نیز یکی دیگر از موارد استفاده از گواهینامه‌ها و تقدیرنامه‌ها است.

طراحی موشن و کلیپ

با توجه به رشد روز افزون تولید و ارائه خدمات و در نتیجه رقابت نزدیک در بازار، اهمیت تبلیغات در عصر کنونی افزایش چشمگری پیدا کرده‌است. مسلماً امروزه امر تولید و بازرگانی بدون حضور فناوری‌های جدید مؤثر تبلیغاتی امکان‌پذیر نخواهد بود. همان طور که مطلع هستید، در دنیای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی موجود، انیمیشن، موشن گرافیک و انواع کلیپ‌های ویدئویی دیگر جای خود را در بین مخاطبان باز کرده‌است و باعث شده‌است تا امروزه از این روش به عنوان یک ابزار تبلیغاتی قوی و مؤثر استفاده شود.

طراحی بنر گیف و فلش

امروزه در همۀ وب‌سایت‌های اینترنتی بنرهای فراوانی می‌بینیم که برای تبلیغ محصولات یا خدمات مختلف طراحی شده‌اند. مسلماً هر چه طراحی یک بنر زیباتر و جذاب‌تر باشد،‌ مؤثرتر خواهد بود. استفاده از انیمشن و تصاویر متحرک در بنر سبب جلب توجه مخاطب می‌شود که این امر منجر به افزایش توجه بازدیدکنندگان خواهد شد. برای ساخت بنرها و انیمیشن‌ها، روش‌ها و قالب‌های مختلفی وجود دارند که یکی از محبوب‌ترین این قالب‌ها نوع گیف می‌باشد.

همان طور که می‌دانید، قالب گیف در تعداد فریم‌های کم‌تر نسبت به بنرهای فلش طراحی می‌شود و تمام مرورگرهای قدیمی و مرورگرهای موبایل امکان نمایش آن را دارا می‌باشند. شایان ذکر است که اگر تعداد فریم‌های گیف را زیاد در نظر بگیریم، حجم آن مسلماً از بنرهای فلش بسیار بیشتر خواهد شد که همین امر باعث می‌شود تا دست طراح در زمان طراحی بنرهای گیف بسته باشد و نتواند فریم‌ها و افکت‌های زیادی به کار گیرد.

طراحی جلد کتاب

در اکثر مواقع طرح روی جلد کتاب نخستین بخش ارتباط بین نویسنده و مخاطب خواهد بود. در واقع طرح روی جلد کتاب هویت یک کتاب محسوب می‌شود و می‌تواند نقش بسیار مهم و پٌررنگی را برای ترغیب مخاطب به خرید آن کتاب ایفا کند. واضح است که هر چقدر جلد کتاب جذاب‌تر و اصولی‌تر طراحی شده‌باشد، می‌تواند ارتباط عمیق‌تری با مخاطب ایجاد کند و موجب افزایش فروش کتاب شود. هدف مهم و اصلی در زمان طراحی جلد کتاب انجام یک طراحی خلاقانه با توجه به موضوع کتاب است تا بتواند مخاطب را به خود جذب کند. پس توصیه می‌شود تا مؤلفان برای طراحی جلد کتاب ارزش بیشتری قائل شوند و به سادگی از کنار آن عبور نکنند، چون برای موفقیت یک کتاب و فروش بیشتر آن علاوه بر متن قوی و نویسنده نام آشنا، طرح جلد هم می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی افزایش فروش داشته باشد.