طراحی پوستر، بنر و کاتالوگ

     

پوستر و بنر چیست؟

بنر و پوستر در واقع یک اعلان گرافیکی است که می‌تواند شامل متن، تصویر، و طرح‌های مختلفی باشد که معمولاً جهت انتقال اطلاعات به مخاطبان مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل، پوستر و بنر توانسته‌اند در صنعت تبلیغات نقش موثر و به سزایی را ایفا کنند.

در حقیقت می‌توان گفت که اهداف پوسترها چند منظوره است، زیرا از پوسترها می‌توان علاوه بر استفاده در امور اطلاع رسانی و آموزشی برای تکثیر آثار ارزش‌مند بزرگان نقاشی و سایر هنرمندان نیز استفاده کرد. در حقیقت یک پوستر می‌تواند برای تبلیغات باشد یا برای تکثیر یک اثر هنری و با هدف اقتصادی و فرهنگی به منظور فروش ارزان قیمت مورد استفاده قرار گیرد.

تفاوت پوستر و بنر

به طور کلی هدف پوستر و بنر اعلان به مخاطب است. ولی اگر بخواهیم مرزی بین این دو مشخص کنیم، می‌توان گفت که بیشتر پوستر در حالت عمودی مورد استفاده قرار می‌گیرد، ولی بنر حالت افقی و بزرگتری دارد. از نظر جنس هم معمولا بنر ترکیبی از پارچه و پلاستیک است، ولی پوستر‌های تبلیغاتی معمولا از جنس کاغذ و مقوا هستند. به همین دلیل، ماندگاری بنرهای تبلیغاتی به مراتب بیشتر از پوسترها است.

همچنین پوسترها معمولاً بیشتر جنبه اطلاع‌رسانی و آگهی دارند، ولی بنرها از نظر ماهیتی دارای بعد بصری قویتری هستند تا بتوانند مخاطبان را با درجه بیشتر و بالاتری به خود جلب کنند.

تفاوت دیگر پوسترها با بنرها در این است که در پوستر می‌توان موارد و نکات بیشتری را عنوان کرد و وارد جزئیات شد، ولی در بنر باید تا آن‌جا که می‌شود، خلاصه خدمات یا محصول را نمایش داد تا مخاطب با یک نگاه منظور بنر را دریافت و آن را به خاطر بسپارد که این مسئله می‌تواند تنها متمرکز روی یک آرم یا یک جمله کوتاه باشد.

امروزه از پوستر به عنوان شناسنامه یک محصول یاد می‌کنند و مسلماً اگر این پوستر شکیل و زیبا باشد، در فروش محصول یا ارائه خدمات موفق‌تر عمل خواهد کرد. این مسئله در رابطه با ارتباط موضوعی مناسب طراحی با نوع پوستر درخواستی، چیدمان مطالب، رنگ‌بندی و هارمونی سایر عناصر با یکدیگر می‌تواند بسیار حایز اهمیت باشد. باید توجه داشت که گاهی سادگی پوستر در کنار عناصری که نام برده شد، می‌تواند جلوه‌ای خاص و ویژه به کار دهد.

کاتالوگ چیست؟

ارائه یک راهنمای جامع از خدمات و محصولات شما در قالب یک کتابچه یا دفترچه‌، می‌تواند به مشتری در انتخاب بهتر محصولات یا خدمات شما کمک زیادی بکند. در واقع کاتالوگ جهت ایجاد یک رابطه بین تولیدکننده‌ها و مصرف‌کننده‌ها است. توجه داشته باشید که هر چقدر این کاتالوگ از کیفیت بهتری هم از نظر محتوا و هم از نظر طراحی و چاپ برخوردار باشد، می‌تواند نقش زیادی در جذب و انتخاب درست مشتری داشته باشد. با وجود این که در عصر نوین که تبلیغات اینترنتی بسیار روز افزون شده‌است، ولی گاهی مشتریان این نیاز را در خود می‌بینند که همانند گذشته دفترچه کاتالوگ را در دست بگیرند و خدمات و محصولات مدنظرشان را در یک نگاه مشاهده و با کلیات هر یک از آن‌ها آشنا شوند.

ما شما را یاری خواهیم کرد

شرکت میانا وب با سال‌ها تجربه در زمینه طراحی پوستر و سایر کارهای گرافیکی تحت وب و خارج از وب، می‌تواند شما را در این امر یاری کند و با طراحی خاص و منحصر به فرد پوستر و بنر شما، با رعایت کلیه عناصر موردنیاز برای طراحی و ساخت یک پوستر و بنر زیبا به شما یاری کند.

لازم به ذکر است که پس از اتمام کار، خروجی موردنیاز برای چاپ در فرمت‌های مختلف به مشتری ارائه خواهد شد تا مشتری بتواند پوستر یا بنر خود را در سایزهای مدنظر با هر نوع دستگاه چاپ و برای تبلیغات یا اطلاع‌رسانی محصولات یا خدمات خود استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت طراحی پوستر می‌توانید به بخش تعرفه‌‎های سایت میانا وب مراجعه یا با شماره تلفن‌های موجود در بخش تماس با ما ارتباط برقرار کنید.