پشتیبانی و مدیریت سایت

پشتیبانی و مدیریت سایت

متاسفانه بسیاری از کسب و کارها بعد از راه‌اندازی وب‌سایت خود به دلایل مختلف سایت را به همان حالتی که تحویل گرفته‌اند، رها می‌کنند. این موضوع نه تنها هزینه‌بر خواهد بود، بلکه امید و انگیزه مدیر کسب و کار را هدر می‌دهد و در نتیجه پروژه با شکست مواجه خواهد شد. لازم به ذکر است که مدیریت سایت یک کار تخصصی است که برای موفقیت یک وب‌سایت یا باید آن را یاد بگیرید یا مدیریت وب‌سایت خود را به یک متخصص بسپارید. متخصصی که بتواند کارهای مهم زیر را با دقت و سرعت لازم برای وب‌سایت شما انجام دهد.

  • سایت شما را به‌روزرسانی و محتوای مناسب را بر اساس اصول سئو بارگزاری کند.
  • مشکلات فنی سایت را برطرف کند.
  • به صورت دوره‌ای از اطلاعات سایت نسخه پشتیبان تهیه کند.
  • در موعد مقرر سرویس‌های دوره‌ای وب‌سایت شما را مانند هاست، دامنه و غیره تمدید کند.
  • امنیت و سرعت لود سایت را ارتقا دهد.

چالشی به نام مدیریت سایت

مدیران کسب و کارها در همان ابتدای تحویل گرفتن سایت با چالش مدیریت سایت رو به‌ رو خواهند شد، زیرا مدیریت سایت یکی از پرچالش‌ترین خدمات موجود در وب است، چرا که یک مدیر سایت علاوه بر این که باید چندین تخصص مختلف را هم‌زمان داشته باشد، نیاز است زمان زیادی را آنلاین سپری کند و در صورت بروز مشکل فنی سریعاً اقدامات لازم را انجام دهد.

رفع مشکلات هاستینگ

مسلماً برای شما نیز اتفاق افتاده است که ناگهان ویندوز کامپیوتر شما ایراد پیدا کند یا نرم‌افزاری که تا همین چند روز پیش فعال بود و با آن کار می‌کردید، با خطا مواجه شود. هاستینگ سایت شما نیز بخشی از یک کامپیوتر قدرتمند یا به عبارت دیگر سرور است که نیاز به مراقبت و مدیریت صحیح دارد تا امکان اختلال و خطا در آن به حداقل برسد. سرورها نیز ممکن است گاهی دچار ایراد شوند یا به دلیل خرابی قطعات سخت‌افزاری خاموش شوند که این مسئله باعث می‌شود سایت شما نیز از دسترس خارج شود.

شایان ذکر است که یک مدیر حرفه‌ای با خطاهای مختلف هاست آشنایی لازم را دارد و در صورتی که خطا در سطح دسترسی پایین‌تر قابل حل باشد، شخصاً می‌تواند مشکل را حل کند. در غیر این صورت با پیگیری از طریق پشتیبانی هاست تا زمان رفع کامل مشکل پیگیر خواهد شد. البته در صورتی که مشکلات سرویس‌دهنده زیاد باشد یا سرویس دچار افت کیفیت شود، مدیر سایت پس از سنجش تمامی جوانب نسبت به تغییر هاست اقدام می‌کند. مسلماً ما با توجه به تجربیات گذشته خود همیشه سعی بر آن داریم تا بهترین و باکیفیت‌ترین هاست‌های ویندوزی و لینوکسی را برای وب‌سایت‌هایی که مدیریت‌شان را بر عهده داریم، در نظر بگیریم، که این گونه ایرادات به حداقل برسد.

درج محتوا در سایت

می‌توان گفت که محتوا سوخت سایت شما محسوب می‌شود. یک سایت بدون محتوای به‌روز در واقع یک سایت مرده است که گوگل به آن اهمیتی نخواهد داد. در صورتی که کسب و کار شما نیاز به دیده شدن دارد، باید محتوای آن را به‌روزرسانی کنید و برنامه مدونی را برای درج محتوای جدید در سایت داشته باشید. در چنین مواقعی مدیر سایت باید توانایی و قابلیت اعمال تغییرات ظاهری و درج محتوای جدید را در سایت داشته باشد. این کار نیاز به داشتن دانش و تخصص در زمینه‌های گرافیکی و محتوایی است که خوش‌بختانه میانا وب این پشتوانه قوی را دارا است و می‌تواند سایت شما را از تمامی موارد مهم و حیاتی برای رشد و ارتقا پشتیبانی کند.

توجه داشته باشید استفاده از مطالب یونیک و دست اول در امر سئو بسیار مثمر ثمر خواهد بود ولی با این حال درج مطالب کپی نیز تا حد کمی می‌تواند برای سایت مفید باشد یا بهتر بگویم از هیچی بهتر خواهد بود. پس توصیه می‌کنیم که برای وب سایت خود حتما بخشی به نام وبلاگ داشته باشید تا بتوانید مطالب مرتبط با محصولات یا خدمات را در آن درج کنید تا بدین وسیله بتوانید از نظر سئو ارتقا بهتر و بیشتری را تجربه کنید.

سایت میاناوب با داشتن تخصص بسیار زیاد در زمینه تولید محتوا به دو ززبان فارسی و انگلیسی این نوید را به شما میدهد تا بتواند بهترین و باکیفیت ترین مطالب را از منابع داخلی و خارجی به صورت یونیک و دسته اول تهیه کند و به شما ارائه کند. ضمانت یونیک بودن کار هم از طریق وب سایتهای خارجی مخصوص این امر قابل رصد و شناسایی خواهد بود لذا ضمانت قطعی کیفیت تولید محتوای ارائه شما توسط میاناوب تضمین می‌شود.

ارتقا امنیت

بحث امنیت در سایت یکی از موضوعات بسیار مهم و جدی محسوب میشود. هکرها با ایجاد دسترسی غیرمجاز بر روی سایت امکان خراب‌کاری، بارگزاری بدافزار یا استفاده نادرست از منابع هاست را خواهند داشت که این موضوع می‌تواند به سئوی سایت شما صدمات جبران‌ناپذیری وارد کند. مدیر سایت باید علاوه بر این که دسترسی‌های ناامن سایت را می‌بندد، امنیت سایت و رمزهای عبور را به صورت دوره‌ای مورد بررسی قرار دهد و در صورت نیاز آن‌ها را ارتقا دهد.

رفع شکلات فنی

مشکلات فنی جزء جدانشدنی یک وب‌سایت به شمار می‌آید. یک وب‌سایت نیز همانند سایر نرم‌افزارها ممکن است با خطا مواجه شود. تداخل افزونه‌ها، اعمال تغییرات غیراصولی، کدهای اشتباه یا منسوخ‌شده، نصب قالب و افزونه‌های غیراستاندارد و غیره می‌تواند باعث بروز خطا در سایت شود. مدیر سایت باید قادر به رهگیری و اصلاح خطای سایت باشد و در سریع‌ترین زمان ممکن سایت را آماده استفاده کند. این امر در سایت‌های فروشگاهی که هر لحظه امکان خرید محصول توسط مشتری وجود دارد، بسیار مهم است.

بکاپ‌گیری و به‌روزرسانی

هر چه قدر تلاش کنید تا مانع از بروز مشکل یا هک سایت شوید، باز هم ممکن است اتفاقات ناگوار برای سایت شما روی دهد و دیتای سایت از دسترس خارج شود. در چنین شرایطی اگر دیتای سایت به طور کامل از بین برود و قبل از این اتفاق نسخه پشتیبان از آن نداشته باشید، کسب و کار اینترنتی شما نابود خواهد شد. یک ادمین وب‌سایت باتجربه به صورت دوره‌ای از طریق هاست و شرکت مربوطه آن از کلیه اطلاعات وب‌سایت نسخه پشتیبان تهیه و به صورت آرشیو آن را ذخیره می‌کند تا در صورت بروز مشکل به کمک نسخه پشتیبان به آخرین ورژن سایت دسترسی داشته باشید.

ارائه خدمات به صورت ماهیانه یا ساعتی

میاناوب پس از سال‌ها فعالیت در حوزه وب و ارائه خدمات به کسب و کارهای مختلف توانسته است راهکارهای  مناسبی برای پاسخ‌دهی به نیاز کسب و کارها پیدا کند. راهکاری که در آن منافع و بودجه کارفرما در نظر گرفته شده است و کلیه خدمات بر اساس نیاز هر کسب و کار ارائه خواهد شد.

برای این منظور، دو حالت ماهیانه و ساعتی برای پوشش هزینه‌های مدنظر شما در نظر گرفته شده است. هزینه ماهیانه برای پشتیبانی از وب سایت با توجه به مشخصات و موارد ذیل برای هر سایت متفاوت خواهد بود که پس از درخواست مشتری بررسی و به او اعلام خواهد شد. برای وب‌سایت‌های کوچک‌تر که نیاز به کار مداوم برای وب‌سایت خود ندارند و تنها نیاز دارند تا برخی از ایرادات سایت‌شان برطرف شود، با توجه به نیازشان و درخواستی که می‌کنند به صورت ساعتی از آنان دستمزد دریافت می‌شود. ولی با توجه به گستردگی کار پشتیبانی وب‌سایت پیشنهاد می‌کنیم حتماً قبل از هر کاری از مشاوره رایگان ما استفاده کنید تا با دیدی باز، آگاهانه و با اطمینان کامل مدیریت سایت خود را به متخصصان مربوطه واگذار کنید.